Het Koninklijk Nederlands Historisch Genootschap (KNHG) is de beroepsorganisatie voor historici. Het KNHG verbindt historici en komt op voor de belangen van het vak. Het KNHG creëert ontmoetingsplaatsen waar historici kennis uitwisselen: in levende lijve op congressen, ‘in druk’, en online via BMGN – Low Countries Historical Review en www.historici.nl, die gratis toegankelijk zijn voor alle historici. Dat kunnen studenten zijn, onderzoekers, docenten, archivarissen, museummedewerkers en andere historici. Het KNHG werkt nauw samen met het Huygens Instituut voor Nederlandse Geschiedenis (KNAW). Het KNHG-bureau is gevestigd in Amsterdam en maakt deel uit van het Humanities Cluster.
Het bureau van het KNHG biedt werkervaringsplaatsen aan studenten in de laatste fase van hun masterstudie en recent afgestudeerde historici. Het KNHG streeft ernaar om jonge historici de mogelijkheid te bieden naast of na de studie hun netwerk te vergroten, en werkervaring op te doen zodat hun positie op de arbeidsmarkt versterkt wordt. In de afgelopen jaren bleek deze ervaring nuttig bij het vinden van betaald werk.
De werkervaringsplaats bij het tijdschrift BMGN – Low Countries Historical Review is bedoeld voor een jonge historicus die geïnteresseerd is in een carrière in (wetenschappelijk) publiceren en/of wetenschapscommunicatie. BMGN – Low Countries Historical Review is een toonaangevend peer-reviewed tijdschrift over de geschiedenis van Nederland en België en hun plaats in de wereld. Het tijdschrift verschijnt vier maal per jaar, zowel online als in druk. Naast de redactie van acht vooraanstaande historici uit Nederland en Vlaanderen is er een Advisory Board, samengesteld uit buitenlandse experts op het terrein van de geschiedenis der Nederlanden.
Heb je belangstelling? Stuur zo spoedig mogelijk een motivatiebrief vergezeld van een curriculum vitae vóór 15 januari 2020 naar Tessa Lobbes, managing editor BMGN – Low Countries Historical Review: tessa.lobbes@huygens.knaw.nl.
KNHG is onderdeel van Huygens ING, een instituut van de KNAW