Op 3 en 4 mei 2024 presenteert het Spoorwegmuseum in Utrecht de indrukwekkende voorstelling de Maliebaan monologen, ter gelegenheid van 80 jaar vrijheid. Deze bijzondere locatievoorstelling, uitgevoerd door Theatergroep Aluin, is gebaseerd op het boek Aan de Maliebaan van Ad van Liempt en werpt een uniek licht op de complexe geschiedenis van de Utrechtse Maliebaan tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Bezoekers beleven de Maliebaan monologen via een speciale route door het museum. De monologen brengen de verhalen tot leven van historische figuren die destijds aan de Maliebaan woonden en werkten. Daar waar collaboratie, verzet en Jodenvervolging elkaar kruisten, ontvouwt zich een fascinerende en aangrijpende vertelling.
Het boek Aan de Maliebaan van Ad van Liempt beschrijft de opmerkelijke nabijheid van oorlogspelers aan deze Utrechtse straat. Tijdens de bezetting waren hier zowel nazi-instituten als verzetsleiders gevestigd. De zes monologen, geschreven door Erik Snel en geregisseerd door Victorine Plante, belichten de persoonlijke dilemma’s en keuzes van historische figuren, zoals:
De voorstelling onthult niet alleen de harde feiten van de oorlog, maar vooral de menselijke verhalen erachter. De Maliebaan was een strijdtoneel waar vijanden en helden soms slechts een paar deuren van elkaar verwijderd waren. De Maliebaan monologen bieden een unieke kans om deze beladen geschiedenis op een indringende en persoonlijke manier te ervaren.
Mis deze indrukwekkende voorstelling niet en reserveer je tickets tijdig via de website van het Spoorwegmuseum!